Enerji Nakil Hattı

Enerji nakil hatları genel olarak; standartlara bağlı kalınarak inşa edilen, üretilen elektrik enerjisinin uzak noktalara taşınmasını sağlayan, farklı konstrüksiyon yapılarına sahip direkler, iletkenler, topraklama ekipmanları, hırdavat takımları ve izolatör ekipmanları gibi malzeme gruplarından meydana gelen taşıma hatlarıdır.

Devmak Galvaniz tesislerinde, 6,3 kV tan 66 kV a kadar her gerilimde Enerji Nakil Hattı Direğini imal etmektedir. İmal Edilen bu direkler TEDAŞ şartnamelerine uygun olarak yapılmaktadır.

Devmak Galvaniz, kendi deneyimli proje grubuyla her türlü direk tasarımını, statik hesaplarını ve imalat projelerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca uluslararası kabul görmüş test istasyonlarında talep halinde yük testlerini de yapmaktadır. Bununla beraber, talep halinde müşterinin verdiği direk tasarımı kullanılabilmektedir.

Yeni bir tasarımın uygulanması halinde direklerin mutlaka prototipi imalattan sonra Üretim Planlama, Proje Uygulama ve İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz marifeti ile monte edilmektedir. Bu montaj esnasında varsa imalat hataları düzeltilmekte ve imalat kartlarına işlenmektedir.  Müşteri tarafından talep edilmesi halinde müşteri ve/veya son kullanıcının temsilcilerinin de prototip kontrol işlemine katılması sağlanmaktadır. Tüm detayların kontrol edilmesi ve varsa tüm revizyonların projelere işlenmesini takiben seri imalata geçilmektedir.