Güneş Enerji Sistemleri

Sıcak daldırma galvanize çelik tipli konstrüksiyon yapıları içinde standart yapılardaki profiller (kutu, boru, L vb.gibi) kullanılabildiği gibi bir de C ve U tiplerinde Soğuk şekillendirilen çelik ürünler kullanılabilmektedir. Tüm dünyada hem farklı statik durumlar için boyutlandırılabilme kolaylığı hem de kaynaksız bir şekilde rahat montaj olanağı sunduğu için, Güneş Enerjisi’nden elektrik üretim santrallerinde en çok tercih edilen ürün olan, soğuk şekillendirilen çelik ürünlerin de konstrüksiyon hesaplarında da dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Güneş Enerjisi Santralleri (GES) kuracak olan müşterilerimize, projelere özel profil imalatı ve taşıyıcı yapı sisteminın üretiminde destek vermekteyiz.. Müşterilerimize ve GES projelerine ihtiyaçları doğrultusunda farklı sistem alternatifleri ile çözümler üretiyoruz.

Ülkemiz için üretilen aydınlatma direkleri, poligonal kesitli olarak, EN 914, ISO 1461 standartlarında sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile direğin korozyona karşı dayanımı arttırarak üretmektedir. Poligon ve dairesel kesitli sıcak daldırma galvaniz olarak üretimi yapılan direkler 6 metre ile 15 metre boy aralığından, TEDAŞ şartnamesine uygun bir biçimde, S235 Jr, J2- EN10025, TSE, ISO ve CE gibi bütün kalite standardına göre yapılmaktadır. Ayrıca EMCİ Endüstri olarak projektör direği gibi bir çok direk çeşidinde üretim gerçekleştirebilmekteyiz.